Programa de fiestas de Mamariga 2019

Programa de fiestas de Mamariga 2019

EL CORREO

Programa de fiestas de Mamariga 2019 en Santurtzi con los horarios y actividades de cada día.

VIERNES 30 Agosto 2019

18:00_Txikigunean tailerrak - Talleres en el txikigune Margo - Pintura + Makillaje + Turuta

18:00_Pala txapelketa - Campeonato de pala en el frontón

18:30_Mamarigako Jaiak 2019 Futbito txapelketa - Futbito en el patio

19:30_Kultur Etxetik hasiera jaitsiera kamioiarekin Bajada inaugural con camión desde la Kultur Etxea de Mamariga

20:00_Pregoia! ¡Pregón!

Bertso eskola eta Gatzemailaken eskutik

20:30_Sardinada Gatzemailak antolatuta

20:30_Buruhandiak - Cabezudos por el barrio

20:30_ Gazteleku Fanfarria - Por el barrio fanfarria

23:30_EL PACTOren kontzertua - Concierto en la plaza

SÁBADO 31 Agosto 2019

11:00_Itsas Zaldunak Xake Taldea frontoian VII torneo de ajedrez por equipos «circuito de la amistad» en el frontón

13:30_Kuadrilentzat Kantu-Plaza auzotik

14:00_3. Adinekoentzat herri bazkaria Itsasoko Ama eskolan Comida popular para la 3a edad organizada por las Ederrak

15:00_Bazkari herrikoia - Comida popular

18:00_Tortilla lehiaketa plazan - Concurso de tortilla en la plaza 6 aulki eta mahai 1 tortillako = 5€ - 6 sillas y 1 mesa por tortilla = 5€

18:00_ Pala txapelketa frontoian - Campeonato de pala en el frontón

18:00_ Eskorbutori omenaldia-Homenaje a Eskorbuto:

18.00-Conciertos de versiones

19:00-Inauguración del mural

22:00-Final del concierto

19:30_Tortilla aurkezpena - Presentación de las tortillas |

20:00_Tortilla sari banaketa - Entrega de premios |

21:30_Suzko Sardinak auzotik - Encierro de sardinas con fuego

23:00_Berbena Vallejon Galea taldearekin - Verbena en Vallejo

23:30_Kontzertuak txosnagunean - Conciertos

SEROTONINA eta KARTZAROT

DOMINGO 1 de Septiembre 2019 ELKARTASUN EGUNA

10:30-11:30 Marmitako lehiaketarako zenbaki hartzea Recogida de números para el concurso de Marmitako 16 aulki eta mahai 1 lapikoko = 5€- 6 sillas y 1 mesa por cazuela = 5€

12:00_Itsaski azoka - Feria de marisco

12:00_Itsas-Puzgarriak eskolako patioan - Hinchables en el patio

13:00_ Harrizulatzaileak plazan - Barrenadores

13:30-14:00_Marmitako lapiko aurkezpena eta dastaketa Presentación de cazuelas y cata

14:30_Marmitako sari banaketa. Entrega de premios de Marmitako de la mano de Gatzemailak

16:00_Itsas-puzgarriak eskolako patioan - Hinchables en el patio

16:30_Mus txapelketa - Mus en el bar Lau Bide

18:00_Pala txapelketa frontoian - Campeonato de pala

20:00_Santurtziko Musika Banda - Banda de Musica de Santurtzi

21:30_Suzko Sardinak auzotik - Encierro de sardinas con fuego

LUNES 2 de Septiembre 2019 ELKARTASUN EGUNA

15:30_Futbito txiki txapelketa

18:00_Txikigunea

18:00_Pala txapelketa - Torneo de pala

18:00_Kuadrila txikientzat betiko jokoak plazan Betiko jokoak para cuadrillas txikis

19:00_Tute txapelketa - Tute en el Armintza

20:30_Betiko jokoak plazan Prueba de cuadrillas mayores en el patio

22:00_Gauso & CIA-en eskutik «BABO ROYAL» antzezlana

Teatro en el patio. Gauso & CIA presentan «BABO ROYAL»

MARTES 3 de Septiembre 2019

15:30_Futbito txiki txapelketa

18:00_Txikigunea: artilearekin jolasean - Trabajando la lana

18:00_Pala frontoian - Campeonato de pala

18:00_Herri kirolak kuadrila txikientzat - Deporte rural para cuadrillas

19:00_Futbito txapelketa - Campeonato de Futbito

19:00_lgel txapelketa - Campeonato de rana en la plaza Vallejo

20:00_Herri kirolak kuadrila nagusientzat

22:00_Laburmetraiak plazan - Certamen de cortos en la plaza «MAMARIGA EN CORTO MUESTRA SANTURZINE III»

MIÉRCOLES 4 de Septiembre 2019

15:00_Gazte bazkaria

18:00_Itsasalde pilota eskola erakustaldia eta BEPF Nagusien Partidak EMAKUME eta GIZONAK frontoian Exhibición de pelota y partidos de MASCULINO Y FEMENINO en el frontón

18:00_Plazan diskofesta - Diskotxiki en la plaza

18:00_Gazte kontzertua Vallejon - Concierto

19:00_Futbito txapelketa - Campeonato de Futbito

19:30_Tute txapelketa - Tute en el Armintza

20:00_Urdaiazpiko dastaketa - Degustación de jamón en el Batzoki

21:30_Mamarigako Etorkizuna Dantza taldea plazan Exhibición de danzas por el 40 aniversário

JUEVES 5 de Septiembre 2019

15:30_Futbito txiki txapelketa

18:00_Txikigunea

18:00_Pala txapelketa, Finalerdiak- Torneo de pala, Semifinales

18:00_PINTXOPOTE Mamarigako Jai Batzordearen txosnan PINTXOPOTE en la txosna de la Jai Batzorde de Mamariga

18:30_Play back txikia - Concurso de Play-Back en la plaza | 30min. lehenago musika entregatu - Entregar la música 30min. Antes

19:00_Igel txapelketa finala - Final de rana en la plaza Vallejo

19:30_Gaita poteo - Organizado por la Casa Galicia de Santurtzi

20:30_Nagusien Play back txapelketa 30min. lehenago musika entregatu - Entregar la música 30min. Antes

20:30_Kontzertua - Concierto en el Kaixo con Txontxu R.

22:00_Elektrotxaranga auzotik - Ruido por el barrio

VIERNES 6 de Septiembre 2019

13:00_Bitsa eskolako patioan - Espuma

15:30_Futbito txiki finala - Final futbito txiki

18.00_Txikigunean egurrezko jokoak - Juegos de madera

18.00_Bailables, con actuación de BITTOR en el ARRAUN

- BITTORekin dantzagarriak, ARRAUNen aurrean

18:30_Txikientzat txokolatada frontoian - Txokolatada infantil

Ederrak, Iker eta Irune eta Joseba Anaiak antolaturik

19:00_Futbito finalak - Finales de campeonato de futbito

20:00_Jaki dastaketa - Degustación de productos Extremeños en el Batzoki

20:00_Buruhandiak - Cabezudos

20:00_Bihotz Gaztea kantu taldea por el barrio

20:30_Kontzertua - Concierto en el Kaixo con Tessee y Johns

21:30_Suzko Sardinak auzotik - Encierro de sardinas con fuego

22:30_Vallejon: La Jodedera

23:00_Kontzertuak plazan - Conciertos en la plaza

LIHER + GUILTY BRIGADE

SÁBADO 7 de Septiembre 2019

10:00_Xake torneoa txikigunean - Torneo escolar de ajedrez

12:30_Bitsa jaia eskolako patioan - Espuma en el patio

14:00_Jeitsiera zenbakiak hartzea KIMUAK lokalean Recogida de números para la bajada en Bogadores 2, bajo

18:30_XLI. Mozorro jaitsiera, mozorratu eta zatoz!

XLI Bajada de disfraces, disfrazate y participa!

20:00_Kontzertua - Concierto en el Kaixo con La Puta Cienaga

21:00_Mozorro jaitsiera sari banaketa - Entrega de premios de bajada

23:00_Berbena Vallejon - Verbena en Vallejo con Sandalo

23:00_Erromeria Trikizio taldearekin plazan - En la plaza romeria

DOMINGO 8 de Septiembre 2019 ITSASOKO AMA

10:30-11:30_Zenbaki hartzea plater libre lehiaketarako Recogida de números para plato libre 16 aulki eta mahai 1 lapikoko = 5€ - 6 sillas y 1 mesa por cazuela = 5€

11:00_Artisau azoka eskolako patioan - Feria de artesanía en el patio

12:00_Puzgarriak patioan - Hinchables en el patio

12:00_Meza nagusia - Misa mayor

12:00_Pasacalles Santurtziko Txistulari Bandarekin

12:00_Erakustaldia - Exhibición de K1 del gimnasio K1 ONE FIGHT CLUB

13:00 Alarde-txiki de danzas Mamarigako Etorkizuna eta Bihotz Gaztea dantza taldeak

13:30_Elkartasun pintxoa txosnagunean Pintxo solidario con Mamarigako Etorkizuna Dantza Taldea

13:30-14:00_Plater libre lapiko aurkezpena eta dastaketa Presentación y cata de cazuelas

14:30_Plater libre sari banaketa - Entrega de premios Gatzemailak antolatuta

16:00_Puzgarriak patioan - Hinchables en el patio

17:30_FINALA PALA Txiki- FINAL DE PALA Txiki

_EMAKUMEEN PALA Erakustaldia - Exhibición de PALA CHICAS

_FINALA PALA Nagusiak - FINAL PALA Mayores

19:30_ADARROTSen kontzertua - Concierto en la plaza

20:30_GAZTELEKU fanfarria

21:30_Kultur Etxetik azken jaitsiera - Bajada final

22:00_Sardino ehorzketa eta azken traka - Quema y traca final Hurrengo urterarte! ¡Hasta el año que viene!