Programa de fiestas de Elorrio 2019: Ferixa Nausikoak

Programa de fiestas de Elorrio 2019: Ferixa Nausikoak

EL CORREO

Programa de fiestas de Ferixa Nausikoak 2019 en Elorrio con los horarios y actividades de cada día.

Ostirala 30 Viernes

Txosnagunea

20:00 Txosnagunearen irekiera

23:00 Kontzertuak: Nogen, Suaia eta Ama Rebel eta Selekta 9 mm

Larunbata 31 Sábado

12:00-14:00 eta 17:00-20:00 Haur parkeak Parques infantiles

12:30 Bitsaren jaia - Fiesta de la espuma / Esteibarlanda

16:30 Gunearen aurkezpen ekitaldi musikatua eta arropa birziklatuez mozorrotzeko tailerra / Aldapebeitia

18:00 Buruhandiak eta Ondalan erraldoien konpartsa - Gigantes y cabezudos / plaza

19:00 Erromeria: Gauargi taldea / plaza

20:00 Txupinazoa eta pregoia: Emakume mugimendua / plaza

20:30 Los hits de tu vida (1. saioa) – Música remember coreografiada / Urarka

21:30 Nikotina & Little Martin SELEKTAH / Aldapebeitia

22:15 SUZKO ZEZENA - TORO DE FUEGO / plaza

23:00 Danborrada eta Durangoko Sugarri Fanfarria / plaza

23:00 Los hits de tu vida (2. saioa) – Música remember coreografiada / Urarka Txosnagunea

12:00 Umeentzako antzerkia: Pirata Garrapata (Patata Tropikala)

24:00 DJ Bull eta DJ El

Igandea 1 Domingo

10:00 Abere eta nekazaritza azoka

Feria agrícola y ganadera / FERIAGUNEA

Goizean / por la mañana Txistularien kalejira Pasacalle txistularis de Elorrio Antolatzailea / Organiza: Elorrioko txistulariak

13:00 Eingo trikitilari taldearen kantak eta dantzak /

KALEJIRA

13:15 Musika: Grupo erreka / plaza

17:00 Ginkana mundiala! / Aldapebeitia

18:00 Afizionatuen pilota partidak - Partidos de pelota amateur / Hilario Azkarate frontoia Antolatzailea / Organiza: Hori-hori Elorrio pilota kluba

18:00 Umeen Danborrada eta Durangoko Sugarri Fanfarria / plaza

19:15 De Vacas musika taldea / plaza

22:15 Suzko zezena – Toro de fuego / plaza

22:30 Irish Treble - Irlanda en danza / plaza

Txosnagunea

20:30 Tako m

Astelehena 2 Lunes

14:00 Koadrilen arteko bazkaria eta tortilla lehiaketa - Comida INTERcuadrillas y concurso de tortillas / ALDATSEKUA*Mahai eta aulki banaketa goizeko 9etatik aurrera Reparto de mesas y sillas a partir de las 9

16:30 Erromeria.com / ALDATSEKUA

18:00 Koadrilen jaitsiera - Bajada de cuadrillas

Disco móvil – Diskoteka mugikorra / KALEJIRA

18:30 16 urtetik gorakoen koadrilen arteko jolasak – Juegos entre cuadrillas / PLAZA

18:30 Larima disko festa / PLAZA

19:00 Les Femmes grupo vocal / URARKA

22:15 Suzko zezena – Toro de fuego / PLAZA

22:30 DJ festa: Gorka Perez eta Danny Meip / plaza

Txosnagunea

21:00 Erromeria: Urrats

Asteartea 3 Martes

12:00-14:00 eta 17:00-20:00 Haur parkeak - Parques infantiles

18:00 Buruhandiak / PLAZA

18:00 VI. Elorrioko Emakumeen Txapelketa CD Elorrio - CD Alavés - Athletic / elizalde Antolatzailea / Organiza: CD Elorrio

19:00 kontzertua: Twin Melody / plaza Txosnagunea

19:00 yoga tailerra. Ekarri esterilla eta arropa erosoa

Astezkena 4 Miércoles

12:00-14:00

17:00-20:00 Haur parkeak – Parques infantiles

16:30 Umeentzako jolasak - Juegos infantiles / PLAZA Antolatzailea / Organiza: Txintxirri Ikastola

17:00 Ginkana / PLAZA Antolatzailea / Organiza: Elorrioko Txirrindulari Elkartea

18:00 Buruhandiak / PLAZA

18:00 Txokolatada / plaza Antolatzailea / Organiza: Txintxirri Ikastola

18:30 Ohorezko mailako torneo solidarioa CD Elorrio - Cultural Durango – Athletic / Elizalde Antolatzailea / Organiza: CD Elorrio

19:30 Emakumezkoen areto futbol triangeluarra – Triangular de fútbol sala / kiroldegia Antolatzailea / Organiza: Elorrioko Buskantza FKE

20:00 Elorrioko sebillanen taldea / Urarka

Osteguna 5 Jueves

17:00 Hip-Hop musika tailerra / Aldapebeitia

18:00 Dantza urbanoen erakustaldia eta tailerra / Aldapebeitia

18:00 Kirol inklusiboaren jardunaldia (Haszten Kirol Egokitua Elkartea) / Elizalde Antolatzailea / Organiza: CD Elorrio

18:30 Areto futbol partida – Partido de fútbol sala: Elorrioko Autogain Talleres – Durangoko Mendibeltz / kiroldegia Antolatzailea / Organiza: Elorrioko Buskantza FKE

21:00 LV. Idi proba txapelketa - Lv Campeonato de pruebas de bueyes / probalekua Txosnagunea

18:00 Rugby Tag saioa / plaza

20:00 Herrixa d

Ostirala 6 Viernes

09:00 Recorrido Elorrio ZIRKULARRA (Plaza-San Roke-San Jose- autokarabana guneaArraiarte-San Agustin-Kurutzondo-Plaza-KiroldegiaTxanberi-Angio-Gazeta-Gerbilla-Aldape-San Juan-ZenitaArgiñeta-Lekeriketa-Kurutzondo-Plaza) Antolatzailea / Organiza: Durangaldeko Bizidun Nagusien Elkartea *Ikusi planoa 23. orrialdean / Ver plano en la página 23

11:30 Hildako jubilatuen omenezko meza - Misa en memoria de las personas jubiladas difuntas / Sortzez Garbiaren Basilika

13:00 Kopaua Elorrioko jubilatuentzat - Lunch para las personas jubiladas de Elorrio / Aldatsekua

18:00 Buruhandiak / plaza

18:30 Sepia-J zumba klasea denontzat / plaza

18:30 Kontzertua: Arantza eta Pantxo / Aldatsekua

19:00 Lagunarteko partida / Errugbi zelaia Antolatzailea / Organiza: Elorrio Rugby Taldea

19:30 Musika: Puro Relajo - Mejicanas / urarka

20:00 Areto futbol partida – Partido de fútbol sala: Elorrioko Parra Taberna (Hirugarren maila)– Zierbena FS (Bigarren B maila) / kiroldegia Antolatzailea / Organiza: Elorrioko Buskantza FKE

21:00 Lv. Idi proba txapelketa Lv Campeonato de pruebas de bueyes / PROBALEKUA

22:15 Suzko zezena - Toro de fuego / PLAZA

22:30 Kale antzerkia: Inferno correfoc / k

Larunbata 7 Sábado

8:00 Sukalki eguna / ALDATSEKUA Antolatzailea / Organiza: Iturrizoro Elkarteartea Zatoz mozorroa jantzita! ¡Trae tu disfraz!

Goizean 3R AZOKA: REDUCE, REUTILIZA y RECICLA / BERRIo-OTXOA

12:00-14:00 eta 17:00-20:00 Haur parkeak ETA TXU-TXU TRENA - Parques infantiles Y TREN CHU-CHU

12:30 Bitsaren jaia - Fiesta de la espuma / Esteibarlanda

16:00 Disko festa showA / ALDATSEKUA

18:00 Txokolatada / PLAZA Laguntzailea: La Esperanza nagusien elkartea

18:30 Karrozen jaitsiera. Disko festa showa / Aldatsekua

19:00 Disko dantza: Serdikile DJ-ak / plaza

19:00 Bentazaharreko mutiko alaiak / Kalejira

21:00 LV. Idi proba txapelketa - LV Campeonato de pruebas de bueyes / probalekua

21:00 Goizargi Gospel Choir / arriola

22:15 Suzko zezena - Toro de fuego / PLAZA

22:30 DJ Dr. Serrutxo / PLAZA

22:30 Tributo Abba Revival / URARKA

Igandea 8 Domingo

Goizean / durante la mañana «Elorrioko kulturak dasta ditzagun» elkartasunaren jaialdia Fiesta de la solidaridad «Sabores, olores y colores de Elorrio» / KANPOKALE Antolatzailea / Organiza: ONG Kainabera GKE

13:00 Herri kirola – Deporte rural / PLAZA Alex Txikon, Julen Mendieta, Hodei Ezpeleta eta Bihurri aizkolariak eta Iparraldeko jokoekin, Aretxabaleta eta Estibaliz Araba

18:00 Bertso saioa: Aitor Bizkarra, Onintza Enbeita, Nerea Ibarzabal eta Julio Soto Gai jartzailea: Maite Berriozabal / CASAJARA

19:30 Kontzertua: Manez eta Kobreak / PLAZA

Astelehena 9 Lunes

21:00 LV. Idi proba txapelketa - LV Campeonato de pruebas de bueyes Sari banaketa – Reparto de premios / PROBALEKUA