Programa de fiestas de Portugalete 2019: Errepelegako San Kristobal Jaiak

Cartel de fiestas Errepelegako San Kristobal Jaiak 2019./
Cartel de fiestas Errepelegako San Kristobal Jaiak 2019.

EL CORREO

Programa de fiestas de Repélega 2019 en Portugalete, con los horarios y actividades de San Cristobal.

UZTAILAK 5 DE JULIO

Horario de la TXOSNAren ordutegia (Martínez de Las Rivas): 18:30 - 04:30

19:00 Ibilbidea auzoan zehar: Kontzertu ibiltaria kamioian TONI METRALLA Y LOS ANTIBALAS taldearekin. Hasiera eta amaiera Mtnez. de las Rivas plazan (20:30ak arte).

19:00 Recorrido por el barrio: Concierto itinerante en camión con TONI METRALLA Y LOS ANTIBALAS. Inicio y fin en Mtnez. de las Rivas (hasta las 20:30).

20:15 Errepelega etorbidean: Txupinazoa eta pregoia.

20:15 Avenida Repélega: Txupinazo y pregón.

20:30 José M. Martínez de las Rivas plazan: REPE ROCK FESTIBALA 2019

20:30 Plaza José M. Martínez de las Rivas: FESTIVAL REPE ROCK 2019

MCD · THE GUILTY BRIGADE · SUZIO 13

SHOCK · ARTAZA COMBAT · ÚLTIMA GENERACIÓN

UZTAILAK 6 DE JULIO

Horario de la TXOSNAren ordutegia (Martínez de Las Rivas): 12:00 – 14:00 / 18:00 - 03:30

12:00 José M. Martínez de las Rivas plazan: IKUSGARRI taldeko txikien dantzaldia eta talde gonbidatuak.

12:00 Plaza José M. Martínez de las Rivas: Danzas txikis de IKUSGARRI y grupos invitados.

19:00 José M. Martínez de las Rivas plazan: IKUSGARRI taldeko dantza erakustaldia. Talde gonbidatua: NYÍRSÉG (Nyírség – Hungría).

19:00 Plaza José M. Martínez de las Rivas: Festival de danzas de IKUSGARRI. Grupo invitado: NYÍRSÉG (Nyírség – Hungría).

20:00 Errepelega etorbidean: Kontzertua LA BANDA DE JALBER taldearekin.

20:00 Avenida Repélega: Concierto con LA BANDA DE JALBER.

20:30 Gorbeamendi plazan: Txitxarrilloa DANTZA ALAI taldearekin.

20:30 Plaza Gorbeamendi: Txitxarrillo con DANTZA ALAI.

23:00 José M. Martínez de las Rivas plazan: Kontzertua MANOLO KABEZABOLO Y LOS KE NO DAN PIE CON BOLO eta LA BANDA TRAPERA DEL RÍO taldeekin.

23:00 Plaza José M. Martínez de las Rivas: Concierto con MANOLO KABEZABOLO Y LOS KE NO DAN PIE CON BOLO y LA BANDA TRAPERA DEL RÍO.

UZTAILAK 7 DE JULIO

Horario de la TXOSNAren ordutegia (Martínez de Las Rivas): 12:00 - 22:00

11:00 Auzoan zehar: Txistulari topaketa.

11:00 Por las calles del barrio: Concentración de txistularis.

Plaza José M. Martínez de las Rivas plazan:

11:00 Puzgarriak (15:00ak arte Alonso Allendeko plazan).

11:00 Hinchables (hasta las 15 h. en la plaza de Alonso Allende).

12:00 PAELLA eta PATATA TORTILLA Lehiaketa. Izen-ematea: 12etan. Aurkezpena: 14:00etan.

12:00 Concurso de PAELLA y TORTILLA DE PATATA. Inscripciones: 12 h. Entrega al jurado: 14:00 h.

12:30 Haurreentzako jolasak eta herri kirolak.

12:30 Juegos y deporte rural infantil.

13:00 PORTUGALETEKO UDAL MUSIKA BANDAren kontzertua.

13:00 Concierto de la BANDA MUNICIPAL DE MÚSICA DE PORTUGALETE.

15:00 Herri bazkaria.

15:00 Comida popular.

16:30 Apar jaia (17:30ak arte).

16:30 Fiesta de la espuma (hasta las 17:30 h.).

17:30 Koadrilen arteko herri kirolak. Izen-ematea: txosnan 14:00ak arte.

17:30 Deporte rural entre cuadrillas. Inscripciones: en la txosna hasta las 14:00 h.

19:00 Sari banaketa.

19:00 Entrega de premios.

19:30 Haur Kantu Txapelketa.

19:30 Festival de Canción Infantil.

21:00 Irrintzi Txapelketa.

21:00 Concurso de Irrintzis.

UZTAILAK 8-9 DE JULIO

22:30 José M. Martínez de las Rivas plazan: Zinema kalean.

22:30 Plaza José M. Martínez de las Rivas: Cine al aire libre.

UZTAILAK 10 DE JULIO. SAN CRISTÓBAL

10:00 Auzoan zehar: Txistulariak.

10:00 Por las calles del barrio: Txistularis.

Parroquia de San Cristóbal elizan:

11:30 Meza Nagusia.

11:30 Misa Mayor.

12:00 Autoen bedeinkapena.

12:00 Bendición de vehículos.

13:30 Auzoan zehar: Kalejira: txistulariak, trikitilariak, buruhandiak...

13:30 Por las calles del barrio: Kalejira: txistularis, trikitilaris, cabezudos...

Avenida Repélega etorbidean:

18:00 TXAN MAGOAren erakustaldia.

18:00 Actuación del MAGO TXAN.

21:00 PURO RELAJO taldearen emanaldia.

21:00 Actuación del grupo PURO RELAJO.

23:00 Zezensuzkoa (argazkiak zezensuzkoarekin 22:30tik aurrera).

23:00 Toro de fuego (fotografías con el toro desde las 22:30).

UZTAILAK 11 DE JULIO

20:30 San Nikolas plazan: Kontzertua THE VERBENERS eta THE DOLPHINERS taldeekin.

20:30 Plaza San Nicolás: Concierto con THE VERBENERS y THE DOLPHINERS.

UZTAILAK 12 DE JULIO

18:30 San Nikolas plazan: GELO TRONPALARIaren erakustaldia.

18:30 Plaza San Nicolás: Exhibición del TROMPALARI GELO.

20:00 Mateo Hernández plazan: Kontzertua TONTXU R. abeslariarekin.

20:00 Plaza Mateo Hernández: Concierto con TONTXU R.

23:00 San Nikolas plazan: Kontzertua KOSKA eta OBSESIÓN FATAL taldeekin.

23:00 Plaza San Nicolás: Concierto con KOSKA y OBSESIÓN FATAL.

UZTAILAK 13 DE JULIO

Gorbeamendi plazan:

10:00 Puzgarriak.

10:00 Hinchables.

11:30 X. Tiragoma Txapelketa.

11:30 X Campeonato de Tiragomas.

Molinos de Viento kalean:

12:00 Igel Txapelketa.

12:00 Campeonato de rana.

12:30 Hirugihar-jana.

12:30 Pancetada.

18:30 Errepelega etorbidean: Umeentzako diskofesta DJ KAKTUSekin.

18:30 Avenida Repélega: Disco-fiesta infantil con DJ KAKTUS.

19:30 Mateo Hernández plazan: Rock kontzertua.

19:30 Plaza Mateo Hernández: Concierto de rock.

21:30 San Nikolas kalean: Kontzertua MUD CANDIES taldearekin.

21:30 Calle San Nicolás: Concierto con MUD CANDIES.

San Nikolas plazan:

23:00 Kontzertua A.M.O.R.I.R., KOTTA eta TÉ Y GUINDILLAS taldeekin.

23:00 Concierto con A.M.O.R.I.R., KOTTA y TÉ Y GUINDILLAS..

24:00 Zezensuzkoa (argazkiak zezensuzkoarekin 23:30tik aurrera).

24:00 Toro de fuego (fotografías con el toro desde las 23:30).

GAZTE EGUNA 2019:

12:30 Triki-poteoa.

15:00 Herri bazkaria San Nikolas plazan.

18:30 Elektrotxaranga.

UZTAILAK 14 DE JULIO

12:30 Auzoan zehar: Kalejira ADIMUSIK ESKOLAKO AKORDEOI ETA TRIKI TALDEArekin.

12:30 Por las calles del barrio: Pasacalles con el GRUPO DE ACORDEONES Y TRIKIS ADIMUSIK.

Plaza Gorbeamendi plazan:

13:00 Sevillanen erakustaldia A COMPÁS- ADI MUSIK taldearen eskutik.

13:00 Exhibición de sevillanas del GRUPO A COMPÁS - ADIMUSIK.

13:30 Sevillanak AURORI JIMÉNEZen eskutik.

13:30 Animación de sevillanas con AURORI JIMÉNEZ.

Plaza San Nicolás plazan:

19:00 ADIMUSIK ESKOLAKO GOSPEL KORUAren emanaldia.

19:00 Actuación del CORO DE GOSPEL DE ADIMUSIK.

19:30 ADIMUSIK ESKOLAKO KANTU IKASLEen emanaldia.

19:30 Actuación de los ESTUDIANTES DE CANTO DE ADIMUSIK.

Avenida Repélega etorbidean:

19:30 Karibeko dantzak JOEL ITURRI - ADIMUSIKen eskutik.

19:30 Animación de bailes caribeños con JOEL ITURRI - ADIMUSIK.

21:00 Traka eta jai amaiera.

21:00 Traca y fin de fiestas.