Programa de fiestas de Markina Xemein 2018: Karmen Jaiak

Programa de fiestas de Markina Xemein 2018: Karmen Jaiak

EL CORREO

Programde fiestas de Karmen Jaiak 2018 en Markina-Xemein, con los horarios y actividades de cada día.

6 de julio

16:30 - 18:30 TXIRRINDULARITZA: 78,6 km

Junior mailako XXIV. Bizkaiko Itzuliaren 2. etapa: Ibilbidea: Markina-Xemein – Berriatua – Ondarroa – Lekeitio – Oleta – Milloigane – Plazakola- Markina-Xemein – Iruzubieta – Ziortza-Bolibar– Gontzugaraigane – Munitibar – Aulesti – Gizaburuaga – Oleta – Milloigane – Plazakola –Markina-Xemein

7 de julio

XX. ATLETISMOA

17:00 - 20:00 GAZTEEN LASTERKETAK ZELAIAN

Kross txikia: 2 km

Parte-hartzaileak: infantilak 13-14 (2004-2003) eta kadeteak 16-17 (2001-2002), neska eta mutil.

Kross nagusia: 7.8 km

Izen ematea: bertan egunean doan zelaian.

Goizean: 11:00 - 13:00

Arratsaldean: 15:00etatik aurrera, norbere lasterketa hasi baino ordu erdi lehenago.

20:00 - 22:00 HERRIA KANTUZ KANTUJIRA MUSIKATUA BENTAZAHARREKO MUTIKO ALAIAK taldearekin

22:00 ZESTA PUNTA PARTIDAK:

1.partidua DIEGO – IRASTORZA & HORMAETXEA – LEKE

2. partidua GOIKOETXEA – EKHI & BARANDIKA – ALDAZABAL

8 de julio

JUBILATUEN EGUNA

12:30 MEZA, Karmengo elizan

14:00 JUBILATUEN BAZKARIA, Bauskainen

Ostean ERROMERIA

JAINAGA ETA NARBAIZA taldearekin

20:00 ZERUTXU DANTZ

12 de julio

19:30 - 21:00 EUSKORLEANS DIXIE BAND, alde zaharrean, kalez-kale

13 de julio

BADATOR ALARABI!

18:00 ALARABIREN JAITSIERA, Xemeindik udaletxe aurrera

18:00 MX3T NAGUSIEN BOLO TIRALDIA Uhagon atzeko bolatoki berrian

18:15 JAIEN HASIERAKO TXUPINAZOA, Goikoportalean. Alarabi aurkeztea. Ondoren, udaletxeko balkoitik pregoia irakurri eta txupina botako du ESKOLARTEKO GURASOEN FEDERAZIOAK. Ondoren BURUHANDI ETA ERRALDOIEKIN TXISTULARIEN KALEJIRA ETA KUADRILLEN BIZIKLETA KALEJIRA

21:00 DANBORRADA, Xemeinen hasita

22:00 KONTZERTUAK zelaian:

«Azalera»

«Vendetta»

«ZOO»

14 de julio

KUADRILLEN EGUNA

9:30 TXISTULARIEN KALEJIRA

11:30 ESKU PILOTA PARTIDAK, pilotaleku txikian Lau partida jokatuko dira

12:30 KALEJIRA: trikitilariak eta Alarabi. Eguerdian EIBARKO «CASA GALIZIA» GAITEROEN KALEJIRA

14:00 HERRI BAZKARIA

16:20 HEMEN BE BAI merkatari elkartearen SARI BEREZIA Merkatari elkarteko dendetan egindako erosketa tiket handienari

16:30 - 18:00 HERRITXOUA

18:00 - 21:00 MOTXALLA BAND ELEKTROTXARANGA

Zelaia jaso ostean ERROMERIA, TXIMELETA TALDEAREKIN, zelaian

18:30 MX3T TIRALDIA Uhagon atzeko bolatoki berrian

18:30 Umeen Bolo Tiraldia

19:00 Nagusien Bolo Tiraldia

22:00 - 01:00 GOZATEGI, zelaian

15 de julio

KARMEN BEZPERA

9:30 TXISTULARIEN KALEJIRA

11:30 MARKINA-XEMEIN TRIKITIXA ESKOLAREN ETA ALARABIREN KALEJIRA, BURUHANDIEKIN ETA ERRALDOIEKIN

11:30 UMEEN PARKEA zelaian + Arkupe parean

(11:30-13:00 / 16:00-19:00) - Puzgarriak

- KULKI egurrezko jokoak

- Sormen txokoa

- Kirol egokituaren gunea (goizean)

12:00 - 13:30 HERRI KIROLAK FRONTOI PAREAN

I. Markina-Xemeingo «Hiru lurralde» arteko txapelketa

Aizkoran: 10 enbor talde bakoitzak

Bizkaia: Aitzol Atutxa eta Ioritz Gisasola

Gipuzkoa: Aratz eta Ugaitz Mugerza

Nafarroa: Iker Vicente eta Eneko Saralegi

Harri jasotzen: 3 harri ezberdinekin

Jon Gisasola

Karmele Gisasola

Sokatira: munduko txapeldunen erakustaldia

Gaztedi Taldea (Laukizeko neskak)

Bi talde egingo dituzte eta euren artean egingo dute erakustaldia

16:30 MUS ETA BRISKA TXAPELKETA

MUS:

1. saria: 120 € eta txapela

2. saria: 80 € eta garaikurra

3. saria: 60 €

4. saria: 40 €

BRISKA:

1. saria: 120 € eta txapela

2. saria: 80 € eta garaikurra

3. saria: 60 €

4. saria: 40 €

* Lehenengo herrikoak: garaikurra

* 18 urtetik gorako parte-hartzaileak. Irabazleek, saria eskudirutan jasotzeko, NA aurkeztu eta dagokion ordainagiria sinatu beharko dute.

17:00 - 19:00 KUADRILLEN ARTEKO OLINPIADAK

19:00 MX3T TIRALDIA

Uhagon atzeko bolatoki berrian

19:00 Umeen Bolo Tiraldia

19:30 Nagusien Bolo Tiraldia

22:00 EMEKI + KEPA JUNKERA eta SORGINAK «UNI» frontoian

16 de julio

KARMEN EGUNA

09:30 TXISTULARIEN KALEJIRA

11:00 XEMEIN ABESBATZAK ABESTUTAKO MEZA, Karmengo elizan

12:30 AURRESKUA, Goikoportalean

13:00 EUSKADI BRASSen kontzertua

16:00 MXT3 TIRALDIA Uhagon atzeko bolatoki berrian

16:00 Umeen Bolo Tiraldia

16:30 Nagusien Bolo Tiraldia

17:00 Bizkaiko «Hiru Txirlo» Bolo Txapelketarako tiraldi puntuagarria

18:00 ANE TA PIRATEKIN PARRANDAN (Irrien lagunak) zelaian.

18:00 ZESTA PARTIDAK, PROFESIONALENAK. TXAPELKETAREN FINALA «UNI» frontoian

19:00 BERTSO SAIOA Uhagonen: Unai Iturriaga, Xabat Galletebeitia, Oihana Iguaran eta Miren Artetxe

20:00 - 21:30 JOSELU ANAIAK, Arkupe aurrean

22:00 DANTZA IKUSKIZUNA Goikoportalean (euria eginez gero frontoi txikian)

Dantza taldeak:

Igorreko «Dantzarte»

Markina-Xemeingo «Zerutxu»

Poloniako «Kostrzaine»

Ostean AGUR ALARABI ALARABI erretzea trikitilariek alaituta + su ikuskizuna (ASTONDOA PIROTEKNIA)

Contenido Patrocinado

Fotos

Vídeos